Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

Dwudziesta dziewiąta Niedziela Zwykła, Rok B, 21.10.2018 r.

1.      Dzisiejsza niedziela jest Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Misyjny pod hasłem: "Pełni Ducha i Posłani". Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji, a swoimi ofiarami, które złożymy dzisiaj na tacę wspierajmy dzieła misyjne Kościoła.

2.      Dzisiaj również, po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców, a na wszystkich Mszach św. jest liczenie wiernych obecnych w kościele i przystępujących do komunii św.

3.      Tydzień temu z racji Dnia Papieskiego zbieraliśmy ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano 1.015 zł. Serdecznie dziękujemy za ofiary.

4.      Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II i 40 rocznica uroczystej inauguracji Jego pontyfikatu. Dziękujmy Bogu za dar Świętego Rodaka, za Jego życie, posługę, nauczanie, pielgrzymki, szczególnie te do Polski, które przyczyniły się do odzyskania upragnionej wolności.

5.      Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę z racji na ślub na godz. 18.30.

6.      Przyjmujemy zapisy na wypominki roczne za naszych zmarłych w zakrystii i w kancelarii.

7.      Tradycyjna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę jutro. Wyjazd o godz. 5.00 z przystanku autobusowego.

8.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00 dla kandydatów do bierzmowania.

9.      Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jednym z uczynków miłosierdzia i wyrazem naszej wiary w zmartwychwstanie. Msze św. 1 listopada o godz. 9.00 w kościele i o 12.00 na cmentarzu, poprzedzona procesją. O godz. 18.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu.

10. Pamiętajmy o zmianie czasu z letniego na zimowy. Dokona się to w nocy z 27 na 28 października br.

11. Pod chórem jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a na ołtarzu św. Floriana Kalendarz Rolników.