Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

Jedenasta Niedziela Zwykła, Rok B, 17.06.2018

1.      Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00

2.      Dzisiaj w godz. od 11.00 do 18.00, Parafialny Zespół Caritas zaprasza na Piknik Charytatywny „Z pomocą dla Weroniki”. Uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. W ramach przedsięwzięcia wolontariusze przed kościołem zbierają ofiary do puszek dla Weroniki.

3.      W środę, 20 czerwca, w Ośrodku Zdrowia w Proboszczewicach, w godz. od 13.30 do 15.00, będzie możliwość bezpłatnego badania komputerowego wzroku. Trzeba się wcześniej zarejestrować. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

4.      W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msze św. na zakończenie roku o godz. 8.00 dla uczniów z klas 1-3, ich rodziców i ich wychowawców; o godz. 9.30 dla uczniów z klas 4-7 i Gimnazjum oraz ich rodziców i wychowawców. Wszystkim dzieciom i młodzieży a także nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzymy zdrowych, bezpiecznych i szczęśliwych wakacji. Przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga.

5.      W sobotę przypada Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny. Pamiętajmy też o ojcach, którzy odeszli z tego świata, aby Bóg Miłosierny przyjął ich do wiecznej światłości.

6.      Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, rodzicom dzieci z Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie do kościoła kompletu szat liturgicznych i bielizny kielichowej z wizerunkiem św. Stanisława Kostki, kropidełka do wody święconej, kompletu ampułek mszalnych i vasculum, czyli zestawu naczyń do obmywania rąk po komunii św.

7.      Pierwsza Komunia Święta będzie w przyszłym roku 12 maja o godz. 11.30 dla dzieci z klas III. Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 19 maja o godz. 11.30 dla dzieci z klas IV.

8.      Dziękujemy wczorajszym nowożeńcom Monice i Konradowi Białczewskim za kwiaty do kościoła.

9.   Ks. Dawid i p. Stanisław proszą o kontakt rodziców dzieci, które zgłosiły swój wyjazd do Gliczarowa w czasie wakacji.