Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

XXX Niedziela Zwykła Rok B, 24.10.2021

1.     Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy tydzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i ludziach z terenów misyjnych. Ofiary, składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na cele misyjne.

2.     Dzisiaj też po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00 dla kandydatów do bierzmowania.

3.      We wtorek różaniec mężczyzn o godz. 20.00, a w piątek adoracja NS od godz. 19.00.

4.     Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 zakończone Mszą św., a w niedzielę po Mszy o 16.00. Dzieci na nabożeństwa przynoszą podpisane karteczki z intencjami.

5.      Przyjmujemy zapisy na wypominki za naszych zmarłych.

6.      Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone. Msze św. we Wszystkich Świętych o godz. 9.00 w kościele i o 12.00 na cmentarzu za parafian, poprzedzona procesją wokół cmentarza. Procesję rozpoczniemy o godz. 11.30 pod krzyżem na cmentarzu. O godz. 18.00 różaniec za zmarłych na cmentarzu.

7.      Wójt gminy Stara Biała zaprasza mieszkańców na spotkania dotyczące rozwoju naszej gminy. We wtorek, 26 października, w domu strażaka w Nowych Proboszczewicach, o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie dla mieszkańców miejscowości Nowe i Stare Proboszczewice oraz Ogorzelice.

8.     Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic, za zgodą  Biskupa Płockiego, podejmuje w parafiach naszej diecezji zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zysk z tej zbiórki jest przeznaczony na pomoc Kościołowi na Wschodzie, z naszej diecezji na Seminarium Duchowne w Iquitos w Peru, którego rektorem jest nasz ksiądz Zbigniew Rembała. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji. Na podwórku plebanijnym będzie można złożyć zużyte: lodówki, pralki, telewizory itp. do 9 listopada. Więcej informacji na ten temat jest na ulotkach wyłożonych na stoliku z gazetami. Odbiór tych rzeczy będzie 10 listopada o godz. 12.00.

9.  Pod chórem jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa".
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja