Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

XXXIII Niedziela Zwykła, Rok C, 17.11.2019

1.      Dzisiaj przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich ogłoszony w 2016 r. przez papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia. Papież chce zwrócić uwagę Kościoła i świata nie tylko na materialną pomoc, ale przede wszystkim na spotkanie z drugim człowiekiem i przypomnienie o jego godności.

2.      Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek z racji 11 Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zebrano 720 zł. Za te ofiary serdecznie dziękujemy.

3.      W piątek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlimy się w tym dniu za wszystkich, którzy muzyką i śpiewem uświetniają uroczystości liturgiczne, za nasz Chór, Scholę i zespół „Deo Gratias”.

4.      Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.

5.      Od dzisiaj modlimy się nowymi wypominkami za zmarłych.

6.      Spotkanie modlitewne mężczyzn na różańcu we wtorek o godz. 20.00, a w piątek adoracja wieczorna Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00.  Zapraszamy.

7.      Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na 42 Sympozjum Naukowe, które odbędzie się w najbliższy piątek, 22 listopada. Pod hasłem „Światła Pontyfikału… Święte Płockie Średniowiecze”. Sympozjum rozpocznie się Mszą św. w rycie trydenckim o godz. 7:00 w płockiej Katedrze. Mszy św. przewodniczył będzie ks. dr Wojciech Kućko kazanie wygłosi ks. bp Mirosław. O godz. 19:30 w Katedrze zostanie wystawiony Dramat liturgiczny pt.: Mundi conditor, luminis auctor, sýderum fabricator… Chętnych zapraszamy do uczestnictwa.

8.            W przyszłą niedzielę, 24 listopada, wraz z całym Kościołem będziemy obchodzili uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.

9.            Za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

10.       Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą 6, 7 i 8 grudnia, a poprowadzi je ks. dr Jarosław Kwiatkowski, biblista, wykładowca naszego seminarium i pracownik Wydziału Katechetycznego.

11. Dziękujemy za ofiary na kościół.

12. Przypominamy o prośbie naszej scholi „Aniołki Maryi”, aby przynosić fanty na loterię w postaci zabawek, gier planszowych, pluszaków i innych rzeczy. Loterię tę chcą zorganizować w czasie rekolekcji adwentowych. Całkowity dochód z loterii zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu Pauliny, naszej parafianki, która od urodzenia choruje na artrogrypozę, zwaną też wrodzoną sztywnością stawów.  W najbliższym czasie czeka ją kolejna operacja kręgosłupa i rehabilitacja, a to wszystko kosztuje. Stąd też akcja naszej scholi, a także prośba Pauliny o 1% podatku. Dane do deklaracji podatkowej podamy w najbliższym czasie na plakacie.

13. Pod chórem jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.