Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

VII Niedziela Wielkanocna Rok A, 24.05.2020

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.      Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego Jezusa i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: Idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2.      We wtorek Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy błogosławieństwa Bożego, a szczególnie zdrowia. Niech Maryja wyprasza zdroje łask u swojego Boskiego Syna. A mamom, które od nas już odeszły, podziękujmy w modlitwie, wierząc, że żyją z Bogiem w wieczności.

3.      Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy też do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych w domach rodzinnych.

4.      We wtorek spotkanie modlitewne mężczyzn na różańcu o godz. 20.00, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00.

5.      28 maja mija 79 rocznica męczeńskiej śmierci abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego, wieloletniego biskupa płockiego, którego 21 rocznicę beatyfikacji wraz z bpem Leonem Wetmańskim w tym roku obchodzimy. Tego też dnia przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujmy Bogu za tych świętych pasterzy i starajmy się ich naśladować w wierze.

6.      W sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Po nabożeństwie majowym będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej modlitwy oraz skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 19.30 odmówimy koronkę do Ducha Świętego, o godz. 20.00 pomodlimy się różańcem, któremu będą przewodniczyć mężczyźni, którzy modlą się tą modlitwą w każdy wtorek, a o godz. 21.00 odśpiewamy Apel Jasnogórski, oddając cześć Matce Bożej, Oblubienicy Ducha Świętego.

7.      Ze względu na pandemię Pierwsza Komunia św. będzie w naszej parafii 20 września, natomiast Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych 27 września. Nie wiemy jakie będą wtedy zalecenia sanitarne. Jeśli będą takie jak dotychczas będziemy musieli zorganizować komunie w grupach. Poinformujemy o tym w późniejszym czasie.

8.      Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kościół.

10. Pod chórem do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.