Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

V Niedziela Wielkanocna, 19.05.2019

1.      W dzisiejszej ewangelii Chrystus zwraca uwagę na najważniejsze przykazania, które pozostawił swoim uczniom. A jest nim przykazanie miłości, które po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Naśladując Jezusa uczmy się od Niego tej miłości, która jest większa niż grzech i śmierć i która trwa wiecznie.

2.      Dzisiaj też o godz. 11.30 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dzieciom życzymy, aby zawsze były wierne Jezusowi i cieszyły się Jego błogosławieństwem. Rodzicom dziękujemy za troskę o dzieci i za chrześcijańskie wychowanie. Ks. Dawidowi, paniom Katechetkom i nauczycielom dziękuję za trud przygotowania dzieci. Dzieci z klas IV i ich rodziców zapraszamy do udziału w białym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18.00.

3.      W najbliższą niedzielę Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy błogosławieństwa Bożego, a szczególnie zdrowia. Niech Maryja wyprasza zdroje łask u swojego Boskiego Syna. A mamom, które od nas już odeszły, podziękujmy w modlitwie, wierząc, że żyją już z Bogiem w wieczności. W intencji naszych Mam będziemy się modlić podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, w piątek od godz. 19.00 do 20.00.

4.      W przyszłą niedzielę będzie też zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum Płockiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei".

5.      Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

6.      Jak już ogłaszaliśmy 11 czerwca  nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną, której dokona bp Mirosław Milewski. Wizytacja wskazuje bardzo czytelnie, że biskup jest fundamentem oraz znakiem jedności Kościoła diecezjalnego, a jedność jest sprawą zasadniczą, o którą Jezus prosił Ojca. Wizytacji kanonicznej podlegają wszystkie dziedziny życia religijnego, moralnego, apostolskiego i administracyjno-gospodarczego. Podczas wizytacji ksiądz biskup poznaje charakterystykę parafii, jej życie religijne, interesuje go przebieg katechizacji oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii. Wizytacja pasterska – jak pisał św. Jan Paweł II - jest jakby duszą biskupiego posługiwania i rozszerzeniem duchowej obecności biskupa pomiędzy wiernymi. Właśnie tak objawia się ona w swojej prawdziwej istocie, czyli jako znak obecności Pana, który odwiedza swój lud, przynosząc mu pokój. W ramach wizytacji ks. Bp odwiedzi nasze Przedszkole, Szkołę w Zągotach i w Proboszczewicach, spotka się z przedstawicielami chorych oraz z grupami działającymi w naszej parafii, udzieli sakramentu bierzmowania oraz nawiedzi nasz cmentarz grzebalny. W związku z wizytacją zapraszam na spotkanie 20 maja na godz. 19.00 członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a 22 maja także na godz. 19.00 członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

7.  Pod chórem do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.