Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

XVI Niedziela Zwykła, Rok C, 21.07.2019

1.      Rozpoczyna się czas żniw. Błagajmy miłosiernego Boga o dobrą pogodę, aby można było bezpiecznie zebrać tegoroczne plony.

2.      Zachęcamy do udziału w 38 Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i duchową w kancelarii parafialnej i w zakrystii do końca lipca.

3.      26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Maryi. Jest to dzień wdzięczności za naszych rodziców i dziadków. Dziękujmy Bogu za dar ich istnienia i za wszelkie dobro, które uczynili i czynią dla nas.

4.      Za tydzień po Mszach Świętych będziemy błogosławić pojazdy i ich użytkowników. W czasie poświęcenia pojazdów zbierane będą ofiary na zakup samochodów dla misjonarzy.

5.      15 sierpnia będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory w czasie dożynek parafialnych. O przygotowanie wieńca w tym roku prosimy mieszkańców Nowych Proboszczewic. Tego też dnia organizujemy piknik dożynkowy przed domem parafialnym, na wzór pikniku z okazji Trzech Króli. Wszystkich chętnych zachęcamy do włączenia się w jego przygotowanie, chociażby przez przygotowanie ciast i innych specjałów, nadających się na tę okazję. Będzie grill i wiele atrakcji dla dzieci. Do udziału w pikniku zapraszamy wszystkich naszych parafian oraz gości.

6.      W ostatnim czasie wyremontowaliśmy schody z ul. Płockiej na chodnik, przeprowadziliśmy przegląd dachu na kościele, zabezpieczyliśmy wykończenia dachu oraz wymieniliśmy niektóre części rynien. Zabezpieczono też siatką figurę matki Bożej na wieży kościoła. W domu parafialnym położono płytki na schodach, korytarzu i salach w piwnicy, pomalowano ściany oraz wybudowano ogólnodostępną łazienkę. Koszt tych wszystkich prac wraz z materiałami wyniósł 21 tys. zł.

7.      Teraz czeka nas renowacja bocznych schodów na plac przykościelny. Termin rozpoczęcia tych prac uzależniony jest od uzyskania stosownych zezwoleń od konserwatora zabytków, o które wystąpiliśmy już do urzędu.

8.      Dziękujemy za ofiary na kościół p. Kozłowskim z Ogorzelic oraz p. Zelmańskim z Pęszyna, a także wczorajszym nowożeńcom Justynie i Piotrowi za kwiaty do kościoła.

9.      Dziękujemy też wszystkim uczestnikom wczorajszego pikniku charytatywnego „Z pomocą dla Weroniki”, a szczególnie jego organizatorom: Komitetowi Społecznemu „Otwarte Serce” i naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, a także Ochotniczej Straży Pożarnej z Proboszczewic, Urzędowi Gminy ze Starej Białej z p. Wójtem oraz innym instytucjom, które włączyły się w tę inicjatywę, służbom porządkowym i wszystkim wolontariuszom, którzy pracowali przy tym dziele. Okazuje się, że jeżeli „patrzy się sercem”, to można uczynić wiele wspaniałych rzeczy.

10. Przeżywającym wakacje oraz urlopowiczom życzymy dobrego i zdrowego wypoczynku. Szczególnie pamiętajmy o naszych parafianach, którzy pielgrzymują do Lourdes. Niech dobry Bóg chroni od nieszczęść, zachowa od wypadków, obdarza potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem.

11.Pod chórem jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.