Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

XXIV Niedziela Zwykła Rok A, 13.09.2020

1.      Dzisiaj na godz. 11.10 zapraszamy na Koncert Patriotyczny w wykonaniu przedstawicieli zespołu Moja Rodzina z Glinojecka. O godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie z procesją.

2.      Dzisiaj też przed naszym kościołem ludzie dobrej woli zorganizowali kiermasz i zbiórkę dla małej Zosi. Będziemy wdzięczni za każdy dar serca. Pamiętajmy o Zosi w swoich modlitwach.

3.      We wtorek różaniec mężczyzn o 20.00, a w piątek adoracja NS od godz. 19.00.

4.      Próby dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców we wtorek 15 września i w środę 16 września o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa. Spowiedź dla tych dzieci i ich bliskich będzie w sobotę 19 września: od godz. 13.00 dla dzieci z klasy IV a z Proboszczewic, od godz. 14.00 dla klasy IV b z Proboszczewic, od godz. 15.00 dla dzieci ze szkoły w Zągotach i innych szkół. Prosimy przestrzegać ustalonego porządku. Na próby i spowiedź dzieci i rodzice przychodzą w maseczkach.

5.    Dziękujmy serdecznie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kościół.

6.        Ze względu na pandemię nie mogliśmy w tym roku uczestniczyć w nabożeństwie Wielkiego Piątku i złożyć ofiary na Ziemię Świętą. Dlatego za tydzień będziemy zbierać takie ofiary do puszek na ten cel.

7.      Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela oraz znakiem naszej nadziei. Brońmy Krzyża, zachowujmy je w szacunku i dbajmy o nie tylko przy okazji tego święta.

8.      15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

9.    W czwartek, 81 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

10.     W piątek 18 września Uroczystość św. Stanisława Kostki, głównego Patrona naszej diecezji oraz Patrona dzieci i młodzieży. Przez wstawiennictwo św. Stanisława prośmy dobrego Boga o opiekę i błogosławieństwo oraz o świętość życia dla naszych dzieci i młodzieży. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11.     Do końca września prosimy o zgłaszanie się młodzieży do sakramentu bierzmowania, który będzie w przyszłym roku. Mogą przystąpić do niego ci, którzy kończyć będą lub ukończyli pierwszą klasę szkoły średniej. Formularze zgłoszeniowe są w zakrystii i kancelarii.

12. Podobnie do końca września czekamy na zgłoszenia dzieci do Pierwszej Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Wzory formularzy są na naszej stronie internetowej. Uroczystości komunijne planujemy zorganizować w maju przyszłego roku. 16 maja I Komunia św., a 23 maja Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.

13. Wójt Gminy Stara Biała informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielne wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy Stara Biała. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.

14. 8 września odbyła się pielgrzymka rowerowa z naszej parafii do Skępego. Uczestniczyło w niej 35 pielgrzymów. Za ich trud i modlitwy serdecznie dziękujemy.

15. Pod chórem do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a na ołtarzu św. Floriana Kalendarz Rolników w cenie 30 zł.

This website was created for free with Stronygratis.pl. Would you also like to have your own website?
Sign up for free