Niedziela Dobrego Pasterza, Rok B, 21.04.2024

1. Czwartą niedzielę wielkanocną nazywamy niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada 61 Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele pod hasłem "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn". Przez wstawiennictwo Marki Najświętszej módlmy się o gorliwych kapłanów, misjonarzy i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
  2. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Przez wstawiennictwo św. Wojciecha módlmy się o pokój i jedność dla naszej Ojczyzny oraz o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  3. We wtorek też różaniec mężczyzn o godz. 20.00. W piątek adoracja NS od godz. 19.00.
  4. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, aby pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, by one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich rodziców, a po 16.00 dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Za tydzień też przeżywać będziemy Dzień Dobra, którego głównym punktem będzie Bieg po Serce na trasie 5 km. Będzie odbywał się w dwóch kategoriach: od 15 do 18 lat i powyżej 18 lat. Dzień Dobra rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.30, w której podziękujemy Bogu za wszelkie dobro, jakim nas obdarza oraz będziemy się modlili w intencjach Caritas, szczególnie za nasz Parafialny Zespół Caritas, jego sympatyków i wolontariuszy. Ok. godz. 13.00 rozpocznie się bieg. Po jego zakończeniu zapraszamy na piknikowe spotkanie przed Dom parafialny, gdzie będą zabawy dla dzieci i poczęstunek. Nagrodzimy też zwycięzców biegu. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, aby zamanifestować, że dobra jest naprawdę więcej.