Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

Niedziela Palmowa Rok A, 05.04.2020

1.                 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas przeżywania największych i najważniejszych prawd naszej wiary, jakimi są Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa, a także ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Nabożeństwa Triduum Paschalnego będą w naszym kościele, ale bez udziału wiernych. Przez nieobecność na tych nabożeństwach nie popełnia się grzechu. Zachęcamy do uczestnictwa w tych świętych Misteriach za pomocą mediów.

2.                 W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Adoracja Grobu Pańskiego w Wielką Sobotę od godz. 8.00 rano do 19.30. Mogą w niej uczestniczyć ci, którzy zapisali się na listę, nie więcej niż 5 osób. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Modlitwa na rozpoczęcie śniadania wielkanocnego i jego zakończenie znajduje się na naszej stronie internetowej. Na zakończenie Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę pobłogosławimy naszą parafię Najświętszym Sakramentem sprzed kościoła. Wodę poświęcimy po ustaniu pandemii. Będzie ją można wtedy zabrać do domów.

3.                 Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania: o godz. 6.00 bez procesji, o 8.30, o 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Jeśli nie zmienią się przepisy w tej sprawie w Mszach św. w Święta będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 5 osób. Korzystajmy z dyspensy Bpa Płockiego.

4.                 W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w godz. od 14.00 do 16.00. Będziemy spowiadać pojedynczych penitentów w salce katechetycznej i w kościele. Pozostali chętni będą oczekiwać w kolejce na dworze. W Święta spowiedzi nie będzie.

5.                 We wtorek nie będzie spotkania modlitewnego mężczyzn na różańcu o godz. 20.00.

6.                 Zapraszamy do nabywania baranków wielkanocnych.

7.                 W najbliższym tygodniu zakończą się prace przy przebudowie placu przy kościele. Więcej informacji na ten temat podamy po zakończeniu pandemii.

8.                 Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9.            W okresie pandemii Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach ważnych, takich jak np. pogrzeb prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Kancelarią parafii w godzinach jej urzędowania, od wtorku do soboty, od 16.00 do 17.00.

10. Tegoroczne święta wielkanocne będą inne niż te, które pamiętamy i w których od najmłodszych lat uczestniczyliśmy. Udział wiernych w Mszach św. jest ograniczony do 5 osób.  Bardzo Was prosimy, abyście łączyli się duchowo z tymi, którzy będą modlić się w naszej świątyni. Zachęcamy do modlitwy w rodzinach o ustanie pandemii w naszej ojczyźnie i na całym świecie. Pamiętajmy w modlitwach o pracownikach  służby zdrowia i wszystkich, którzy nam służą w tym trudnym czasie. Otoczmy modlitwą zmarłych i tych, którzy opłakują swoich bliskich, którzy odeszli do wieczności. Niech Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich pokojem i radością.