Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

VI Niedziela Zwykła Rok A, 16.02.2020

1.      Spotkanie modlitewne mężczyzn na różańcu we wtorek o godz. 20.00, a w piątek wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.00.

2.      Zachęcamy do zapisywania się do Różańca Rodziców. Listy wyłożone są na ołtarzu św. Floriana. Tych, którzy zapisali się już do Róży p.w. św. Jana Pawła II i do Róży p.w. św. Floriana, prosimy o odbiór swoich list z tajemnicami różańcowymi. Są na ołtarzu Matki Bożej.

3.      Relikwie św. Jana Pawła II i św. Floriana uroczyście wprowadzimy do naszej parafii 2 maja w czasie odpustu parafialnego o godz. 11.00. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. Musimy jeszcze zakupić godne dla nich relikwiarze.

4.      Trwa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych parafianach z ks. Dawidem.

5.      Nasza Asysta Procesyjna poszukuje nowych członków, którzy podjęliby tę zaszczytną posługę, uświetniając procesje z Najświętszym Sakramentem. Wielu dotychczasowym członkom brakuje już sił ze względu na wiek i choroby. Stąd nasz apel i serdeczna prośba. Ufam, że nie dojdzie do sytuacji, byśmy w procesjach chodzili tylko z samym Panem Jezusem.

6.      Pod chórem nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa".

Komunikat Rektora Diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia W Płocku: W bieżącym roku przypada 90 - lecie przybycia siostry Faustyny Kowalskiej do klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku i 89. rocznica pierwszego Objawienia Jezusa Miłosiernego. Dnia 22 lutego 1931 roku w Płocku, siostrze Faustynie objawił się Jezus i poprosił o namalowanie obrazu według otrzymanej wizji. W sobotę, 22 lutego b.r. o godzinie 12.00, po raz pierwszy pielgrzymi z różnych stron Polski zgromadzą się w nowobudowanej świątyni na wspólnej Mszy Świętej celebrowanej przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę, a o godzinie 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia do wzięcia udziału w uroczystościach w miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego oraz do nawiedzenia naszego Sanktuarium. Zgromadzeni w tym szczególnym miejscu, wołajmy razem ze św. Siostrą Faustyną: „Jezu, ufamy Tobie!”. Ks. Tomasz Brzeziński, Rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.