Parafia św. Floriana
w Proboszczewicach

Czwarta Niedziela Zwykła, Rok A, 29.01.2023

1. Spotkanie modlitewne mężczyzn na różańcu we wtorek o godz. 20.00, a w piątek adoracja NS od godz. 19.00. W ramach adoracji odprawimy nabożeństwo pierwszopiątkowe. Będzie też możliwość spowiedzi.
  2. W sobotę nabożeństwo fatimskie i różaniec o godz. 20.00.
  3. W niedzielę po Sumie adoracja NS.
  4. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Na Mszach będziemy błogosławić świece. Prosimy je przynieść do kościoła. Niech będą one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Tego też dnia obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się za zgromadzenia zakonne, prosząc o nowe i święte powołania, a swoimi ofiarami wesprzemy zakony kontemplacyjne.
  5. Sakrament bierzmowania będzie u nas 21 kwietnia. Na ołtarzu Matki Bożej wyłożone są deklaracje do wypełnienia przez rodziców kandydatów do bierzmowania. Prosimy je zabrać, wypełnić i złożyć do ks. Wojciecha.
  6. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
  7. Zaproszenie Biskupa Płockiego: W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy w Kościele Powszechnym, ustanowiony przez św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu w sposób szczególny pragniemy dziękować Bogu za łaskę wybrania naszych sióstr i braci do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie. Będziemy prosić o umocnienie ich na drodze życia konsekrowanego oraz modlić się o nowe powołania dla wspólnot zakonnych żeńskich i męskich. Do wspólnej modlitwy w katedrze płockiej zapraszam 2 lutego br. o godz. 10:30 wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji: Kapłanów Zakonnych, Siostry Zakonne, Braci Zakonnych, Dziewice i Wdowy Konsekrowane oraz każdego z Was drodzy Diecezjanie, kto pragnie modlitewnie wyrazić im wdzięczność i wsparcie. Po Mszy św. spotkamy się w Opactwie Pobenedyktyńskim na tradycyjnej siostrzanej i braterskiej agapie. Nasze świętowanie powierzamy opiece Matki Bożej, wybranej przez Boga, aby dawać światu Chrystusa. Serdecznie raz jeszcze zapraszam, powierzając w mojej modlitwie przez ręce Maryi wszystkie osoby życia konsekrowanego Jezusowi Chrystusowi, Oblubieńcowi Kościoła. Bp Szymon Stułkowski, Biskup Płocki.
Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja