Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

III Niedziela Adwentu Rok C, 16.12.2018

1.      Od jutra wkraczamy w drugą część Adwentu, bezpośrednio przygotowującą nas do Bożego Narodzenia.

2.      Rozpoczynający się dziś tydzień jest też tygodniem modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach i módlmy się za nasze rodziny, szczególnie zaś za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny.

3.      Msze roratnie w tygodniu o godz. 17.00.

4.      Zachęcamy do nabywania świec adwentowych.

5.      Dzisiaj nasz Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kiermasz swoich prac bożonarodzeniowych, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc małej Weronice.

6.      Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych przed świętami Bożego Narodzenia.

7.      Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim panom, którzy wcielili się w role św. Mikołajów w ubiegłą niedzielę i sprawili nam dużo radości.

8.      W przyszły poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech będzie wspólna modlitwa, fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Niech będzie też wolne nakrycie ze świecą Caritas. I choć nie obowiązuje w wigilię post, to pamiętajmy o tradycji zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych w tym dniu.

9.  Pod chórem do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego z płytą kolęd i Małego Gościa.