Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

Dwudziesta Niedziela Zwykła, Rok B, 19.08.2018 r.

1.      W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie nasze dożynki parafialne. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie mieszkańcom Pęszyna i Czachowa za przygotowanie wieńca dożynkowego i darów ofiarnych oraz wszystkim uczestnikom uroczystości.

2.      W środę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Jezusa, który jest Królem i Panem wszystkiego.

3.      23 sierpnia obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach nazizmu i komunizmu oraz módlmy się o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony takich reżimów.

4.      W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Należy ona do głównych świąt Maryjnych w Polsce. Uczestnicząc w Eucharystii, dziękujmy Bogu za dar Matki Bożej i Jej szczególną opiekę nad naszym narodem.

5.      Za tydzień też, w Starej Białej, odbędą się dożynki gminne. Rozpocznie je Msza św. w kościele o godz. 12.00. Następnie na terenie przy Urzędzie Gminy rozpocznie się część oficjalna,  a w niej min.: Koncert Gminnej Orkiestry Dętej, pokazy programu „Świadomy kierowca”, ok. godz. 17.00 przedstawienie „Baśń o Wikingu i pięknej Słowiance”, o godz. 18.00 premiera hymnu Gminy Stara Biała, a o godz. 20.30 koncert zespołu „Myslovitz”. Ponadto liczne konkursy i atrakcje dla dzieci. Wieczorem zabawa taneczna.

6.    Pod chórem jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.