Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Rok B, 20.05.2018

1.      Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, a także okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Jutro zaczyna się tzw. okres zwykły. Po ostatniej Mszy św. dzisiaj z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę, a figurę Chrystusa Zmartwychwstałego odnosi się do zakrystii. Zgodnie z II i III przykazaniem kościelnym każdy katolik jest zobowiązany przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą. Zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest przedłużony w Polsce do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcam tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2.      Dzisiaj też o godz. 11.30 Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Dzieciom życzymy, aby zawsze były wierne Jezusowi i cieszyły się Jego błogosławieństwem. Rodzicom dziękujemy za troskę o dzieci i za chrześcijańskie wychowanie. Ks. Dawidowi, paniom Katechetkom i nauczycielom dziękuję za trud przygotowania dzieci. Dzieci z klas IV i ich rodziców zapraszamy do udziału w białym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18.00.

3.      Jutro, w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4.      W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.      W sobotę Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy błogosławieństwa Bożego, a szczególnie zdrowia. Niech Maryja wyprasza zdroje łask u swojego Boskiego Syna. A mamom, które od nas już odeszły, podziękujmy w modlitwie, wierząc, że żyją już z Bogiem w wieczności. W intencji naszych Mam będziemy się modlić podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, w piątek 0d godz. 19.00.

6.      W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7.      Tego też dnia będzie zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum Caritas i Hospicjum Płockiego.

8.      Nabożeństwo Majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy o godz. 16.00.

9.      Uroczystość Bożego Ciała będzie 31 maja. Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 z procesją do ołtarzy. Będzie zmieniona trasa procesji. Pójdziemy ul. Floriańską, Płocką, Dębową, Jaśminową do Remizy i Floriańską do kościoła. O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy mieszkańców: Miłodroża – przy cmentarzu i alei ks. Jerzego; mieszkańców Umienia – przy schodach na ul. Jaśminowej, OSP – przy Remizie; mieszkańców Włoczewa – przy figurce przed szkołą.

10.  1 czerwca przybędą do naszej parafii relikwie św. Stanisława Kostki. Powitamy je o godz. 18.00, na uroczystej Mszy św. w intencji dzieci i młodzieży. Po Mszy św. będzie czuwanie, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. W czasie czuwania będzie możliwość ucałowania relikwii. Na tę uroczystość zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Będzie to dobra sposobność, aby podziękować Bogu za dar Świętego Stanisława i prosić Pana o przez wstawiennictwo św. Stanisława o potrzebne łaski dla naszych dzieci i młodzieży.