Parafia św. Floriana w Proboszczewicach

I Niedziela Adwentu Rok A, 01.12.2019

1.      Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i jednocześnie do ponownego przyjścia Chrystusa na końcu czasów, jako Króla i sprawiedliwego Sędziego. Musimy być czujni, by nie przegapić przyjścia Chrystusa i by On mógł się narodzić w sercu każdego z nas. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna też w Kościele nowy program duszpasterski, którego tematyka związana będzie z tajemnicą Eucharystii, która daje życie. Tematem wiodącym tego roku będzie Wielka tajemnica wiary.

2.      Pomocą w przeżywaniu Adwentu będą rekolekcje w naszej parafii, którym przewodniczyć będzie ks. dr Jarosław Kwiatkowski, biblista, wykładowca naszego seminarium i pracownik Kurii Diecezjalnej.

3.      Rekolekcje rozpoczniemy w piątek 6 grudnia, a zakończymy w niedzielę 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4.      Porządek nabożeństw będzie następujący:

·        w piątek:

godz. 9.00 –   Msza św. z nauką ogólną

godz. 11.30 -  Msza św. z nauką dla dzieci z klas 1-6

godz. 13.00  - Msza św. z nauką dla klas VII, VIII

godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną /po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe/

·  w sobotę:

godz.  9.00 –  Msza św. z nauką ogólną

godz. 11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną /po Mszy św. spotkanie dla młodzieży/

·  w niedzielę: porządek nabożeństw o stałych godzinach. Na 10.00 zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do I Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych. Po Mszy św. będzie spotkanie dla nich i ich rodziców.

Spowiedź rekolekcyjna: w piątek i sobotę przed i podczas nabożeństw. W czasie tych świętych dni zorganizujmy tak czas i podzielmy się obowiązkami, aby z tego daru Bożej Dobroci i Miłosierdzia skorzystało jak najwięcej z nas.

5.      Przewodniczką adwentu jest NMP. Ku Jej czci będziemy sprawować od poniedziałku do soboty Msze św. roratnie o godz. 17.00, z wyjątkiem rekolekcji. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, którzy kochają Matkę Bożą, a szczególnie dzieci. Dzieci przynoszą na te Msze lampiony oraz własnoręcznie wykonane serduszka ze swoim imieniem oraz adwentowymi postanowieniami, które będą umieszczane na okolicznościowej dekoracji, zatytułowanej Drzewko Adwentowych Postanowień, które stoi przed amboną.

6.      Od dzisiaj można nabywać świece adwentowe. Do wyboru tradycyjnie są dwa rodzaje świec: świeca mała w cenie 5 zł i świeca kula w cenie 10 zł. Są to ceny symboliczne, bowiem całkowity dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom z rodzin najuboższych organizowaną przez Caritas. Zachęcamy serdecznie wszystkich, aby wsparli to szlachetne dzieło. Świece są na ołtarzu św. Floriana.

7.      W czasie rekolekcji nasza schola „Aniołki Maryi” wraz z rodzicami będzie prowadziła loterię fantową, z której dochód przeznaczony jest na leczenie Pauliny.

8.      Spotkanie modlitewne mężczyzn na różańcu we wtorek o godz. 20.00. W piątek z racji na rekolekcje nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, a w sobotę nie będzie nabożeństwa fatimskiego o godz. 20.00.

9.   Pod chórem do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.