16 NZ, Rok B, 21.07.2024

1. Usłyszeliśmy dzisiaj w Słowie Bożym, że Jezus jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.
  2. Spotkanie modlitewne mężczyzn na różańcu we wtorek o godz. 20.00, a w piątek adoracja NS od godz. 19.00.
  3. Błagajmy miłosiernego Boga o dobrą pogodę, aby można było bezpiecznie zebrać tegoroczne plony i prośmy Go, by chronił nas od kataklizmów.
  4. Zachęcam do zapisywania się na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę i pielgrzymkę duchową. Zapisy w kancelarii do końca lipca.
  5. Za tydzień po Mszach Świętych będziemy błogosławić pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  6. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Penitencjaria Apostolska przyznała przywilej odpustu zupełnego osobom, które aktywnie włączą się w obchody tego dnia. Dzień ten został on ustanowiony przez papieża Franciszka i odbywa się w ostatnią niedzielę lipca, blisko wspomnienia liturgicznego dziadków Jezusa Chrystusa - św. Anny i św. Joachima. W tym roku towarzyszą mu słowa: „Nie opuszczaj mnie w mojej starości”.
  7. Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie wsparli organizację pikniku dożynkowego swoimi ofiarami. Zachęcam też do wrzucania swoich darów na ten cel do skarbonki, która jest na stoliku z gazetami.
  8. Dziękuję też gorąco ofiarodawcom za ofiary na malowanie kościoła.
  9. Malowanie elewacji kościoła i wieży rozpoczniemy w tym tygodniu. Proszę o modlitwę w tej intencji i o dalsze wsparcie w tych pracach.
  10. Równie gorąco dziękuję tym, którzy dostarczyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Środki uzyskane z jego utylizacji będą wsparciem dla naszego misjonarza w Brazylii.