Zespół muzyczny"Deo Gratias"

Zespół wokalno-muzyczny „Deo Gratias”, działający przy parafii św. Floriana w Proboszczewicach, powstał w czerwcu 2013 r. Tworzy go kilkunastoosobowa grupa ludzi, którzy kochają muzykę oraz śpiew i chcą w ten sposób dziękować Bogu za wszelkie łaski, jakimi ich obdarza. Stąd nazwa zespołu „Deo Gratias”- Bogu niech będą dzięki. Swoimi występami grupa ubogaca niedzielne i świąteczne Msze św. Aktualnie zespół tworzą: Beata Broniszewska, Justyna Broniszewska, Irena Czubakowska, Monika Gołębiewska, Bogumiła Kajkowska, Bogumiła Kłobukowska, Grzegorz Linowski, Bogumiła Piotrowska, Beata Barszczewska i Monika Turowska-Burczyńska. Opiekunem zespołu jest ksiądz proboszcz Kazimierz Dziadak.